100 – lecie Powstania Oficerskiej Szkoły Artylerii w Toruniu.

W dniu 2 czerwca 2023 roku w Toruniu odbyły się uroczyste obchody z okazji 100 lecia powstania Oficerskiej Szkoły Artylerii.

Pod Pomnikiem Polskich Artylerzystów na Placu Towarzystwa Miłośników Torunia złożone zostały wieńce, wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Wieniec w imieniu Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów złożyła delegacja prezesów Zarządu Głównego i Oddziałów Terenowych, w jej składzie był prezes naszego Oddziału ppłk w st. spocz. Wojciech Supko.

W Kościele Garnizonowym pw. św. Katarzyny odbyła sie uroczysta msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojska Polskiego.

Główne ueoczystości wojskowe odbyły się na Rynku Srarego Miasta w Toruniu, w których uczestniczył Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen broni Wiesław Kukuła i szef WRiA płk dypl. Grzegorz Potrzuski oraz władze samorządowe Województwa Kujawsko – Pomorskiego i miasta Torunia.

Bogaty program jubileuszowych uroczystości wypełniły koncerty Orkiestry Wojskowej wraz z solistami z Torunia w Dworze Artusa i Koncert kopernikański „Narodziny dla nieba” w Katedrze toruńskiej pw. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Była tez mozliwość uczestnictwa w Dniu Muzealnym połączonym z pokazem sprzętu artyleryjskiego na terenie Muzeum Artylerii i CSAiU w Toruniu.

W dniu 3 czerwca 2023 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów, w którym uczestniczyli : Wojciech Supko, Zbigniew Mazurek i Włodzimierz Chojnacki.